Czas na derby! - zapowiedź 9 kolejki.

Drugi raz w tym sezonie rozpoczynamy kolejkę z pozycji lidera tabeli. Za naszymi plecami są aż cztery drużyny, które mogą nas przeskoczyć po tej serii gier co tylko pokazuje jaki ścisk panuje w czołówce. W 9 kolejce czeka nas pierwsze od dwóch i pół roku, derbowe starcie przeciwko Metanoi Lipsko.

Nasi niedzielni rywale, delikatnie mówiąc nie są w dobrej sytuacji po ośmiu grach. Zajmują 13 miejsce w tabeli z zaledwie trzema punktami na koncie a w ostatniej kolejce ulegli Szumom Susiec na własnym boisku aż 3:10. Metanoja przyjedzie do Łabuń walczyć o punkty, które są im niezmiernie potrzebne, ponieważ ich bezpośredni rywale zaczęli co raz bardziej odskakiwać. Mimo, że jesteśmy zdecydowanym faworytem tego spotkania, nie możemy podejść do niego lekceważąco. Wierzymy natomiast, że przy odpowiedniej koncentracji zainkasujemy kolejny komplet punktów. Sparta - Metanoja, niedziela, godzina 13. Zapraszamy!

Kolejka nr 9 to kolejne interesujące starcia. Na pierwszy ogień pojdą drużyny Olendra Sól i Andorii Mircze. Gospodarze przed tygodniem sprawili niespodziankę urywając punkty ówczesnemu liderowi, czyli Włókniarzowi Frampol a więc i tym razem zechcą urwać punkty wyżej notowanemu rywalowi. Andoria natomiast ma za sobą 2 mecze, których zdobyli zaledwie jeden punkt. Drużyna z Mircza walczyć będzie więc o przełamanie. O tej samej porze rozegra swój mecz Alwa Brody Małe z Włókniarzem Frampol. Alwa jest w trudnym dla siebie okresie, ponieważ w ostatnich trzech spotkaniach nie zdobyli żadnego punktu a bilans bramkowy to 1 strzelony gol i aż 13 straconych. Włókniarz na pewno nie jest zadowolony z wyniku meczu przeciwko Olendrowi i teraz szybko może wrócić na zwycięską ścieżkę, ponieważ będą zdecydowanym faworytem tego starcia. Niedzielne granie rozpoczniemy o godzinie 14 gdzie Szyszła Tarnoszyn, napędzona dwoma zwycięstwami z rzędu podejmie Relax Księżpol. Goście w ostatni weekend bardzo wysoko pokonali Alwę i wszystko wskazuje na to, że szykuję się bardzo zacięta rywalizacja. Godzinę później rozegrane zostaną pozostałe 3 mecze. Szumy Susiec powalczą o pierwsze domowe zwycięstwo z BKSem Bodaczów, natomiast Cosmos Józefów zagra z Grafem Chodywańce. Na koniec zostawiliśmy hit tej kolejki czyli mecz Piasta Babice z Orkanem Bełżec. Obie drużyny mają po 17 punktów w tabeli i zajmują odpowiednio czwarte i piątą lokatę. Porażka którejś z tych drużyn może bardzo wiele kosztować jeśli chodzi o końcowe rozstrzygnięcia rundy jesiennej.